Darmowa dostawa od 99 zł. Zadzwoń do nas: 724-242-420
Trądzik dorosłych. Przyczyny i sposoby zapobiegania.
18.jpg

Jak powstaje trądzik?

Mechanizm powstawania trądziku u dorosłych jest bardzo podobny jak w przypadku trądziku młodzieńczego. Jak zawsze czynnikiem aktywującym nadmierne wydzielanie łoju są hormony. Kolejne etapy to już tylko nagromadzenie łoju w gruczołach, brak odpowiedniej pielęgnacji, nadmierne rogowacenie i w konsekwencji tego zatkanie ujścia gruczołów. Gdy do tego wszystkiego dołączy nadkażenie skóry bakterią Propionibacterium acnes mamy już poważny problem. Powstają zmiany zapalne, które bez odpowiedniego leczenia i pielęgnacji szybko się rozprzestrzenią. Lokalizacja zmian zapalnych jest znacznie inna niż w przypadku trądziku młodzieńczego. Najczęściej pojawiają się na linii żuchwy, i w dolnej części twarzy i szyi.

Istotnym czynnikiem powstawania trądziku dorosłych jest stres. Pobudza on wydzielanie hormonów: adrenaliny i kortyzolu.  Nadmiar kortyzolu we krwi sprawia, że skóra traci nawilżenie, blask oraz elastyczność. Wzrost  poziomu adrenaliny powoduje, że gruczoły wydzielają sebum w nadmiarze. W konsekwencji ujścia gruczołów zostają zatkane i przy obecności bakterii powstaje trądzik.

Jedzenie potraw o wysokim indeksie glikemicznym (m.in. cukier, białe pieczywo) powoduje nagły wzrost insuliny. Ta z kolei stymuluje produkcję  męskich hormonów. To kolejne sprzyjające warunki do powstania zmian trądzikowych

Jak zapobiegać trądzikowi?

Oczywiście najważniejsze to minimalizacja stresu. Pomocna będzie odpowiednia dieta m.in. eliminacja produktów z wysokim indeksie glikemicznym. Ważną rolę odgrywa regulacja procesu złuszczania naskórka. W tym celu należy uwzględnić w codziennej pielęgnacji i suplementacji witaminę A.

Dbałość o utrzymywanie kwaśnego pH skóry, usuwanie nadmiaru niezłuszczonych komórek skóry i dostarczanie składników o działaniu przeciwbakteryjnym to najważniejsza profilaktyka przeciwtrądzikowa.

Skuteczne działanie przeciwtrądzikowe wykazują produkty Clarity+ firmy Environ Sekretem pozytywnych opinii o produktach jest kompozycja sprawdzonych i znanych składników o działaniu antybakteryjnym.

W skład serii wchodzą:

Żel Sebu-Wash - żel do mycia twarzy, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum.

Tonik Sebu-Tone - zawiera składniki złuszczające i regulujące debum, minimalizuje błyszczenie się skóry.

Olejek Sebu-Ace Oil - pielęgnujący olejek wzbogacony o witaminy.

Lotion Sebu-Lac - zapobiega pojawianiu się wyprysków oraz poprawia strukturę i koloryt skóry z niedoskonałościami.

Żel Sebu-Spot - miejscowa kuracja do redukcji wyprysków, opracowana z myślą o pielęgnacji skóry skłonnej do niedoskonałości.

Maska Sebu-Clear - połączenie kwasów złuszczających, które redukują wypryski, pozostawiający gładką i czystą skórę.

Produkty CLARITY+

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl