Darmowa dostawa od 99 zł. Zadzwoń do nas: 724-242-420
Nowy RAD SHIELD od Environ
76.jpg

MINERALNA TARCZA PRZECIWSŁONECZNA –RAD SHILD MINERAL SUNSCREEN

Nie jesteśmy w stanie całkowicie ukryć się przed słońcem, ale możemy zmniejszyć jego niszczący wpływ na skórę. W tym celu marka Environ przygotowała szerszy asortyment produktów ochronnych w serii Sun Care + . To wysoce wyspecjalizowana gama produktów zawierających połączenie filtrów przeciwsłonecznych i silnych przeciwutleniaczy, które działając w synergii bezpiecznie i skutecznie chronią skórę.

Filozofia ochrony przeciwsłonecznej RAD firmy Environ opiera się na:

ODBICIU ( REFLECT )-szkodliwych promieni UV od skóry
ABSORBCJI(ABSORB)–neutralizacji promieni UV, które zdołały dotrzeć do skóry
PROTEKCJI (DEFEND )- przed działaniem szkodliwych wolnych rodników, które powstają w skórze

OGÓLNE INFORMACJE DOTYCZĄCE OCHRONY SŁONECZNEJ

NIEORGANICZNA (FIZYCZNA) OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Environ rekomenduje stosowanie wyższych dawek skutecznych fizycznych filtrów przeciwsłonecznych, którego przykładem o wysokim współczynniku załamania światła jest dwutlenek tytanu; światło odbijające i rozpraszające, zapobiegające przedostawaniu się do skóry i powodowaniu uszkodzeń.

ORGANICZNA (CHEMICZNE) OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA
Environ rekomenduje stosowanie niższych dawek absorbujących chemicznych filtrów przeciwsłonecznych.
Z drugiej strony organiczne filtry przeciwsłoneczne pochłaniają światło UV, zanim spowodują uszkodzenie.

ANTYOKSYDANTY JAKO SŁOŃCE SŁOŃCA:
Environ rekomenduje stosowanie dużych dawek ochronnych przeciwutleniaczy.
Przeciwutleniacze skutecznie zapobiegają szkodliwym działaniom wolnych rodników w wyniku codziennego stresu środowiskowego i ekspozycji na promieniowanie UV. Skutecznie neutralizują reakcje łańcuchowe wolnych rodników i spowalniają aktywność wolnych rodników zanim nastąpi uszkodzenie skóry.

Dla różnych układów metabolicznych wymagane są różne przeciwutleniacze . Najlepsza ochrona wynika z posiadania jak największej liczby różnych zmiataczy wolnych rodników. Połączenie witaminy C, witaminy E i beta-karotenu jest znane jako system usuwania wolnych rodników Environ, chroniący zarówno fazę wodną, jak i olejową skóry.

CZEGO POTRZEBUJE OCHRONA SKÓRY?

SZEROKIE SPEKTRUM
Szerokie spektrum działania, to termin, który odzwierciedla zdolność ochrony przeciwsłonecznej do ochrony skóry zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Promieniowanie UV ma szerokie spektrum, od 40 do 400 nm, które dzieli się na próżniowe UV (40–190 nm), dalekie UV (190–220 nm), UVC (220–290 nm), UVB (290–320) i UVA (320–400 nm), z których dwa ostatnie są ważne.

Istnieją dwa wyraźne podtypy promieniowania UVA. Promieniowanie krótkofalowe UVA (320–340 nm) i długofalowe UVA (340–400 nm), przy czym tą ostatnią stanowi większość promieniowania UVA. Ilość ekspozycji na UVA zwykle pozostaje stała, podczas gdy ekspozycja na UVB występuje częściej w lecie. Skutki narażenia na promieniowanie UVA zwykle ujawniają się po długim czasie narażenia, nawet jeśli dawki są niskie. Promieniowanie UVA niszczy skórę, wnikając w jej głębsze warstwy i wytwarzając reaktywny tlen, powodujący ostre i przewlekłe zmiany.

Tylko produkty spełniające normy regulacyjne dotyczące skutecznej ochrony przed UVA są opatrzone widocznym symbolem „ UVA” na opakowaniu.

Promieniowanie UVB może również powodować ostre zmiany, takie jak pigmentacja i oparzenia słoneczne, a także zmiany przewlekłe, takie jak tłumienie odporności i foto-rakotwórcze.

Promieniowanie UVA i UVB może powodować oparzenia słoneczne, fotostarzenie się, rumień i stany zapalne. Ochrona przed promieniowaniem UVB jest mierzona wyłącznie wskaźnikiem SPF produktu. SPF oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej. Liczba ta wskazuje, ile czasu zajmie promieniowanie UVB, aby zaczerwienić skórę, jeśli zastosujesz krem ​ zgodnie z zaleceniami, w porównaniu z tą samą ilością czasu bez ochrony przeciwsłonecznej.

KTO POWINIEN UŻYWAĆ MINERALNEJ TARCZY PRZECIWSŁONECZNEJ – RAD SHILD

Produkty są odpowiednie dla każdego powyżej 6 miesiąca życia, do stosowania na skórę w każdym wieku i dla wszystkich rodzajów skóry i kondycji.

RAD SHIELD Mineralna ochrona przeciwsłoneczna może być preferowana przez konsumentów, którzy wolą produkt o nawilżającej, kremowej konsystencji.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

• Dwutlenek tytanu: jest obojętnym minerałem stosowanym jako składnik ochrony przeciwsłonecznej w kosmetykach. Udowodniono naukowo, że chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponieważ jest delikatny, stanowi aktywny filtr przeciwsłoneczny dla wrażliwej lub skłonnej do zaczerwienień skóry. Jest świetny do stosowania wokół oczu, ponieważ jest mało prawdopodobne, by powodował szczypanie. Dwutlenek tytanu jest zwykle mikronizowany (nano) i powlekany do stosowania w produktach kosmetycznych. Mikronizacja czyni go nieco ciężkim w dotyku, co sprawia, że lepiej się prezentuje i łatwiej rozprowadza na skórze. Mikronizowany dwutlenek tytanu jest fotostabilny i może zapewnić lepszą ochronę przeciwsłoneczną niż niemikronizowany dwutlenek tytanu. 

• Tlenek cynku: Minerały takie jak tlenek cynku są często stosowane jako nieorganiczny fizyczny bloker przeciwsłoneczny. Są one preferowane nad związkami organicznymi, które absorbują wyłącznie promieniowanie UV. Zalety ochrony przeciwsłonecznej na bazie związków nieorganicznych obejmują brak podrażnienia i uczulenia skóry, obojętność składników, ograniczoną penetrację w skórę oraz ochronę o szerokim spektrum działania. Naturalną nieprzezroczystość tych drobnych rozmiarów cząsteczek filtrów przeciwsłonecznych ( biały nalot ) jest eliminowany bez zmniejszania skuteczności blokowania UV dzięki wykorzystaniu nanocząstek cynku. Ponieważ dwutlenek tytanu w mikroskali jest najskuteczniejszy dla UVB, a mikro cząsteczki cynku w zakresie UVA, połączenie tych dwóch tlenków zapewnia wymaganą szerokopasmową ochronę przed promieniowaniem UV.

• Thermus Thermophillus Ferment Ekstrakt z bakterii Gram ujemnych Substancja o właściwościach przeciwutleniających - niweluje negatywny wpływ wolnych rodników.(Venuceane ™) - Promieniowanie podczerwone (IR) stanowi ponad 50% promieniowania słonecznego, generuje wzrost ciepła, wnika głęboko w skórę i ma szkodliwy wpływ na fizjologię skóry. Venuceane ™ zwalcza uszkodzenia spowodowane przez IR, zapobiega stresowi indukowanemu przez IR, zmniejsza stany zapalne, poprawia nawilżenie i utrzymuje strukturę skóry w celu ograniczenia powstawania zmarszczek. W odpowiedzi na wzrost ciepła oferuje proporcjonalne działania detoksykacyjne i przeciwdziała wytwarzaniu ROS generowanego przez IR.

• Masło Butyrospermum Parkii (Shea): Ten lipid roślinny, ekstrahowany z drzewa Karite, jest stosowany jako środek zmiękczający skórę w kosmetykach i ma właściwości wygładzające dla suchej skóry. Masło Shea ma nie tylko bogatą konsystencję; jest także bogatym źródłem przeciwutleniaczy.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

• Tokoferol (witamina E): u zwierząt wykazano, że miejscowe stosowanie tokoferolu wywiera działanie fotoochronne poprzez zmniejszenie liczby opalonych komórek, redukując UVB.
Uszkodzenie indukowania (UVB) i hamowanie foto-kancerogenezy.

• Ekstrakt z owoców Solanum Lycopersicum (pomidor): popularne warzywo, pomidor jest uprawiany na całym świecie w regionach o klimacie umiarkowanym. Super nawilżający pokarm, pomidor ma działanie przeciwutleniające i pomaga zapobiegać starzeniu się skóry dzięki swojemu składowi w karotenoidach (likopen, ß-karoten) i flawanole (kwercetyna, rutyna, kaempferol). Chroni również przed słońcem i promuje opalanie. Bogaty w witaminy, odżywia i koi skórę.

CO JEST W ŚRODKU?

Aqua (woda). Tlenek cynku (Nano), trójgliceryd kaprylowy / kaprynowy, glikol butylenowy, gliceryna, masło Butyrospermum Parkii (Shea), izostearylowy izostearynian, Steareth-2, Thermus Thermophillus Ferment, izostearynian decylu, Steareth-21, dimetikon, poliuretan-34, kwas oksy Kwas cytrynowy, octan tokoferylu, dwutlenek tytanu (nano), ekstrakt z owoców Solanum Lycopersicum (pomidor), skwalan, tokoferol, olejek z nasion Simmondsia Chinensis (Jojoba), guma ksantanowa, krzemian glinowo-magnezowy, tlenek glinu, stearynian glinu, etyloheksyloglicyklina, P Glikol, disodowy EDTA, kwas izostearynowy, metylopropanodiol, dwuwinian potasu, propanodiol, fenoksyetanol, sorbinian potasu.


KLUCZOWE SKŁADNIKI

• Dwutlenek tytanu - nieorganiczny filtr UVA i UVB
• Tlenek cynku - przezroczysta nieorganiczna ochrona przed promieniowaniem UVA
• Fermentacja Thermus Thermophillus (Venuceane ™) - Adaptacyjna ochrona IR
• Masło Butyrospermum Parkii (Shea) – składnik ​​nawilżający
• Tokoferol (witamina E) - krem ​​nawilżający i przeciwutleniacz
• Ekstrakt owocowy Solanum Lycopersicum (pomidorowy) - Bezbarwne karotenoidy pochłaniające promieniowanie UV

JAK NALEŻY UŻYWAĆ?

Ten nietłusty filtr przeciwsłoneczny dzięki osłonie z mineralnych filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum odbijania pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV i podczerwieni • Nakładać równomiernie na twarz, szyję i ciało przed ekspozycją na słońce.
•Należy ponownie aplikować co półtorej godziny, aby zachować ochronę, szczególnie po poceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem.


OSTRZEŻENIE PRZECIWSŁONECZNE:
Nie zaleca się zbyt długiego przebywania na słońcu, nawet podczas korzystania z ochrony przeciwsłonecznej. Zbyt duże nasłonecznienie powoduje uszkodzenie skóry. Zmniejszenie ilości zastosowanego kremu przeciwsłonecznego znacznie obniży twoją ochronę. Trzymaj niemowlęta i dzieci z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

OSTRZEŻENIE:
Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia, przerwij stosowanie. Skonsultuj się ze specjalistą od pielęgnacji skóry i / lub lekarzem, jeśli podrażnienie nie ustępuje. Unikać kontaktu z oczami. Jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu, ostrożnie spłucz letnią wodą. Unikaj, jeśli istnieje jakakolwiek alergia na składniki.

* Ten produkt może nie być dostępny na wszystkich rynkach ze względu na wymagania prawne.

TERMIN WAŻNOŚCI

Okres ważności: dwadzieścia cztery (24) miesiące nieotwarte. Należy zużyć w ciągu 10-12 tygodni po otwarciu. Proszę chronić ten produkt przed światłem i ciepłem. Przechowywać w chłodnym miejscu. Nie przekładać do innych opakowań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl